Gençlik Merkezinde Gönülllü Ol!

Gençlik Merkezinde Gönülllü Ol!

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Gençlik Merkezinde Gönüllü Olun – İtalya

İtalya’nın Acireale kentinde gençlik projesi fırsatı:

Circolo Arci Babilonia bir sosyal tanıtım organizasyonudur, ana faaliyeti kültür merkezi Mistero Buffo’nun yönetimidir.

Gönüllünün görevleri: gençlik merkezinin günlük yönetiminin desteklenmesi: görsel sanatlarda lojistik ve örgütsel destek, müzik uygulama odası ekipmanlarının müzik yönetimi ve bibiotheque; Filmlerin, grupların seçimine ve el ilanları, afişler gibi tanıtım materyallerinin oluşturulmasına ve web sitesi ve Facebook’un kullanımına katkıda bulunarak kültürel etkinliklerin (filmler, konserler) organizasyonu ve uygulanmasına destek verilmesi; Fortezza del Tocco’da “La Timpa” doğal rezervinde yaz kültürü organizasyonunun düzenlenmesine ve uygulanmasına destek olmak; İtalyanca dil kursu gibi göçmenlere yönelik faaliyetlere destek vermek; Merkez faaliyetlerinin hazırlanmasında, organizasyonunda ve oluşturulmasında destek olmak; Uluslararası kısa film festivali Magma’nın hazırlanmasında ve organizasyonunda destek.

Konaklama,Yemek ve Ulaşım

2 gönüllü, çift kişilik odalarda ortak bir dairede konaklayacaktır. Ev, şehrin tarihi merkezinde ve Mistero Buffo ofisine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Projenin ana temalarına ve ana faaliyet alanlarına güçlü ilgi gösteren gönüllülere ev sahipliği yapmak istiyoruz. Yaratıcılık ve bağımsızlık esastır. STKlar alanındaki önceki örgütsel deneyimler ve yukarıda belirtilen konulardaki bilgiler kesinlikle gönüllülere projeye tam entegrasyonda yardımcı olacaktır, ancak gönüllü olarak seçilmeleri için zorunlu değildir. Gönüllülerin ifade edebileceği bu projeye katılmak için özel motivasyon kişisel yaşam tecrübesi ve gelecek planları ile tutarlılığı önemlidir.

Proje tarihleri: 01/09/2019 – 30/06/2020

Son başvuru tarihi:  30/04/2019

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın

Post a comment